Wydarzenia towarzyszące

Warsztaty | foto: Apolonia Wieland Warsztaty | foto: Apolonia Wieland

W ramach Festiwalu odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. Od 18 czerwca do 22 lipca zapraszamy do Teatru WARSawy na Rynku Nowego Miasta na wystawę fotografii ze spektakli Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy Katarzyny Chmury-Cegiełkowskiej "Chmura na Ulicy II".

Od 27 czerwca do 7 lipca w godz. 22.00-24.00 polecamy „Fatamorgany Miejskie", to cykl instalacji artystycznych w bramach i na podwórkach dzielnicy Wola Mirów. Celem projektu jest wzbogacenie przestrzeni miejskiej w sztukę opowiadającą o emocjach żyjących w niej ludzi. Prace dotyczą ważnych społecznie tematów: problemu samotności, lęku, poczucia bezpieczeństwa, miłości oraz pamięci związanej z miastem. Środkami wyrazu używanymi w pracach są światło, dźwięk oraz projekcje video. Projekt realizuje Fundacja Culture Shock oraz Helena Wawrzeniuk.

W programie festiwalu międzynarodowe warsztaty „Gdyby to była moja ulica…”. To warsztaty teatru fizycznego w przestrzeni publicznej, cykliczny artystyczno-edukacyjny projekt skierowany do młodych artystów z Polski, Niemiec i Francji. Prezentacja finałowego spektaklu jest częścią programu artystycznego Festiwalu. To już IV edycja projektu, obecna jest pierwszą realizowaną w Polsce. Projektowi towarzyszy instalacja w przestrzeni miejskiej przygotowana przez japońskiego artystę Yugę Hattę. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Na uwagę zasługuje obecność na Festiwalu projektu „Kokony” Ernesta Zawady i Studentów WST w Katowicach. „Kokony” - akcja plastyczna, instalacja przestrzenna, pokaz mody awangardowej. Jest to prezentacja unikatowej odzieży wykonanej przez studentów WST według ich własnych projektów. Przed oczami widza-przechodnia pojawiają się nietypowe stroje i wkrótce taniec przekształca tę „odzieżową” instalację w parateatralną strukturę wizualną. Widowisko stanowi syntezę formy, światła i dźwięku, animizującą przestrzeń publiczną.

Ostatnia modyfikacja: środa, 04 czerwiec 2014 16:29

Festiwal na Facebook'u